מעבדת ההשפעה – פרויקט גמר

בשנה השלישית פועלים הסטודנטים בהתמחות במעבדת ההשפעה. תוך ליווי צמוד של מנטורים בכירים מהתעשייה, מיישמים הסטודנטים את הכלים שרכשו וצוברים ניסיון מעשי בעבודה על פרוייקט גמר לאורך שנה. הסטודנטים בוחרים להתמקד באחד משלושה תחומים במעבדה:

חממת התוכן: יצירת תוכן NON SCRIPTED

בעידן המודרני בו התוכן חוצה פלטפורמות – משודר בטלוויזיה, באינטרנט ובסלולאר, בעידן שבו ערוצי ההפצה והסטרימינג הבינלאומיים פתוחים יותר מאי פעם, מקומו של הדוקו תופס מקום מרכזי בשוק הבינלאומי. הסדנה תתרכז בסיפורים המבוססים על תכנים תיעודיים חברתיים ודוקו-אקטיביסטים שאינם מסתפקים בתיעוד המציאות אלא מנסים לעצב אותה, לשנות ולהשפיע עליה.

במסגרת הסדנה נבחן את מקומו של היוצר בהתמודדות עם נושאים חברתיים, תרבותיים ופוליטיים, ועד כמה המצלמה משפיעה על המציאות המתועדת. במרכז הסדנה דגש על בניית הסיפור, התחקיר, תורת הריאיון המצולם, פסיכולוגיית עבודה, שיטות עבודה בשטח, בימוי, צילום והפקה מעשית של סרטים/ סדרות.

השיעורים ישלבו בין מפגשים פרונטאליים עם עבודת שטח, תוך ניתוח שבועי של שלבי העבודה של המשתתפים. בסיום השנה לסטודנטים יהיה פרויקט שמותאם לכל דרישות ההפקה בתעשייה, בתחום של סדרה דוקומנטרית, סרט דוקומנטרי, סדרת רשת תיעודית, סדרת תחקירים, או פרויקט אקטיביסטי. במהלך הפרויקט השנתי אנו מתמקדים בהכנת הסטודנטים לפיץ' סיום מקצועי בפני אנשי מפתח בתעשייה שכולל הכנת טריילר, וכתיבת הגשה כתובה לקרנות, לחברות מדיה ולמפיקים.

חממת התוכן